yeni tarif

Yufka Çanağında Soya Soslu Tavuk

Resim
Yufka Çanağında Soya Soslu Tavuk tarifi; Bu tarifin adı soya soslu tavuk sote olmalıydı ama sunum biçimiyle farklılık yaratmak için yufka çanağında sunarak bir şıklık olsun istedik. Misafirlerimizin de çok ilgisini çekti, çok beğenildi. Siz de prestijli sofralar hazırlamak istediğinizde en basit tarifleri bile bu tür küçük dokunuşlarla ilgi çekici hale getirebilirsiniz.
Malzemeler
1 adet hazır yufka (4-6 adet çanak için.) Kızartma yağı 500 gr tavuk eti (kuşbaşı doğranmış) 1 adet kuru soğan (elma dilimi şeklinde sekize bölünmüş) 2 adet domates (kabukları soyulmuş, çekirdekleri çıkarılmış ve iri doğranmış) 2 adet yeşil biber (çekirdekleri çıkarılmış, julyen doğranmış) 1 tatlı kaşığı soya sosu 2 çorba kaşığı zeytinyağı 2 diş sarımsak ezilerek tüm bırakılmış Taze çekilmiş karabiber Kekik Biberiye
yapılışı

Yufka kasesi (veya çanağı) Nasıl Yapılır diyorsanız BURADAN okuyabilirsiniz Çanakların yağsız ve daha sağlıklı olmasını istiyorsanız yufkaları fırına dayanıklı bir kâseye kasenin şeklini alacak şekil…

İzmir "İkinci Minik Denizciler Şenliği"

"minik denizciler eğlenerek öğreniyor"


27 Nisan 2012’de İzmir 2.Minik Denizciler Şenliği düzenlenecek. Alsancak Dominik Caddesinde düzenlenecek bu etkinliğin esas katılımcıları 4-15 yaş arası çocuklar olacaktır.
 Projenin iş ortakları Konak Belediyesi, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Piri Reis Denizcilik Derneği,  Alsancak Güzelleştirme ve Koruma derneğidir. Bu etkinlikte 20 ve üzeri katılımcı ile 5000 ve üzeri ziyaretçi hedeflenmektedir.

Etkinliği organize eden Devajans yetkililerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda;

Projenin amacı: 4  – 15 yaş arası tüm çocuklarımız bu etkinliğin esas katılımcıları olacaktır.  Küçük yaşlarda alınan eğitim ve sosyal bilinç tüm yaşantımız boyunca devam etmektedir. Bugünün minikleri, geleceğimizin yetişkinleri olacak ve kendi birikimlerini gelecek nesillere aktaracaktır. Yüzyıllardır İzmir kenti ve bireyleri deniz ile iç içe geçmiş bir hayata sahiptir ve şehrimiz bir “Deniz Kenti” olarak bilinmektedir. Şehrimizin kültürel, sosyal ve ticari dinamikleri önemli ölçüde deniz ile ilişkilidir. Mutfak kültürümüz, sosyal hayatımız ve kent ticareti deniz ile orantılı olarak gelişmekte ve şehri ayakta tutmaktadır. “Minik Denizciler Şenliği” gelecekte bu şehri ve ülkeyi yönetecek gençlerin sosyal sorumluluklarını ve denizin hayatımız üzerinde ki göz ardı edilemeyecek önemini anlaması ve kendinden sonra gelecek kuşaklara aktarması için düzenlenecektir.

lk gerçekleştirildiği yıl, kamuoyundan olumlu geri bildirimler toplayan organizasyon, denizcilik sektörünün yöneticilerinin, ilgili fakülte akademisyenleri ve öğrencilerinin, ilgili denizcilik Anadolu liseleri öğretmenleri ve öğrencilerinin, sivil toplum kuruluşları ve su sporları kulüplerinin katkı ve katılımları ile amacına uygun olarak gerçekleştirilmiştir. “Minik Denizciler Şenliği” gelecekte bu şehri ve ülkeyi yönetecek gençlerin sosyal sorumluluklarını ve denizin hayatımız üzerinde ki göz ardı edilemeyecek önemini anlaması ve kendinden sonra gelecek kuşaklara aktarması için düzenlenecektir.

         27 Nisan 2012 Cuma günü gerçekleştirilecek olan açık hava organizasyonumuzda, ziyaretçilerimize balık ve deniz ürünleri sunulacak, sivil toplum kuruluşları,  su sporları kulüpleri, ilgili fakülteler, liseler ve kurumlar tanıtım stantlarında bilgilerini paylaşacaklar. Minik denizcilerimiz için dev ekranda deniz temizliği ile ilgili çizgi filmler gösterilecek, çocuk tiyatrosu sahnelenecektir. Ayrıca gün boyunca animasyon ekibi eşliğinde deniz temalı resim yarışmasına katılacak, animasyon ekibinin deniz temizliğine yönelik kısa parodilerini takip edebilecekler.

ETKİNLİKLER
·         Çocuk Tiyatrosu
·         Kukla gösterisi
·         Çizgi Film Gösterimleri
·         Animasyonlar
·         Yarışmalar
·         Uzaktan kumandalı tekne yarışması
·         Resim yarışması
·         Korsan sandık yarışması
·         Etkinlik Alanı Deniz Temalı Resim Sergisi
·         Söyleşiler
·         Atölye Çalışmaları
·         Gemici düğümleri atma eğitimi
·         Gemi maketi atölye çalışması
·         Tişört tasarlama
·         Oyunlar
·         Hediyeler
                                                    

Yorumlar

daha fazlasını google'dan ARA

en çok bakılan tarifler

ekmek

dondurucuda bamya nasıl saklanır

üsküp köftesi

evde kestane şekeri nasıl yapılır ?

çalkama tarifi

kolay kestane şekeri tarifi

Terbiyeli ayak-paça çorbası tarifi

evde yeşil zeytin yapımı

şeftali reçeli