Aşure
![Resim](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgNUT0QMlWRSo-l1ZfHRU-2zKR3zB-ql9dHZXSaqwwdLr_qEm_T1fg8d6z4xthBZxVLv8rGhWw6odXLiv4jVNU3aRmPQjWtH4NBEyBZ0HnyjDMBqGRzzNuZIHKNKR3h6yiv6GDS3r19RN0/s1600/IMG_1945+%25282%2529+%2528638x392%2529.jpg)
Muharrem ayına girdiğimiz bu günlerde farklı bir aşure tarifi paylaşmayı uygun gördük. Malzemeler: 1 su bardağı buğday ½ su bardağı pirinç ½ su bardağı nohut (akşamdan ıslatılmış) ½ su bardağı kuru fasulye (akşamdan ıslatılmış) 300 gr toz şeker 1 tatlı kaşığı tereyağı 1 portakal kabuğu rendesi 1 çay bardağı çekirdeksiz kuru üzüm 1 çay bardağı ceviz içi 4-5 adet kuru incir 4-5 adet kuru kayısı 1 çorba kaşığı susam 1 çorba kaşığı file Antep fıstığı 1 çay bardağı badem (kabuğu soyulmuş) 1 çay bardağı nar tanesi