öne çıkan tarif

kereviz püresi eşliğinde et sote

Resim
Kremalı tereyağlı kereviz püresi eşliğinde et sote tarifi;  Kereviz püreli et sote yapmak için öncelikle kereviz püresini hazırlamanız gerekiyor. Et soteyi kereviz püresiile sunarken ister kereviz püresini yatak yaparak sotelediğiniz eti üzerine yerleştirirsiniz, isterseniz de kereviz presi ve et soteyi yan yana yerleştirirsiniz.
Genellikle yemek hazırlığının ön ve en temel hazırlık aşamalarından biri olan sotelemek veya sote etmek çok geniş anlamlı ve geniş alanlı bir terim. Et soteyi tatlandırmak için kullanılacak baharatlar herkesin damak tadına göre değişebileceği gibi, kekik vebiberiye olmazsa olmaz gibidir. 


Et sote için Malzemeler
500 gr kuzu eti (kuşbaşı veya şerit şeklinde doğranmış)
1 büyük kuru soğan (arpacık soğan da kullanabilirsiniz)
500 gr domates (kuşbaşı veya püre halinde)
100 gr kadar suyu süzülmüş jalapeno turşusu
3 çorba kaşığı zeytinyağı
Biberiye
Kekik
Karabiber
Kimyon
Süslemek için maydanoz
Tuz
Et sote yapılışı,Yapışmaz yüzeyli bir tavayı harlı ateşte kızdıralım ve zeytinyağın…

İzmir "İkinci Minik Denizciler Şenliği"

"minik denizciler eğlenerek öğreniyor"


27 Nisan 2012’de İzmir 2.Minik Denizciler Şenliği düzenlenecek. Alsancak Dominik Caddesinde düzenlenecek bu etkinliğin esas katılımcıları 4-15 yaş arası çocuklar olacaktır.
 Projenin iş ortakları Konak Belediyesi, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Piri Reis Denizcilik Derneği,  Alsancak Güzelleştirme ve Koruma derneğidir. Bu etkinlikte 20 ve üzeri katılımcı ile 5000 ve üzeri ziyaretçi hedeflenmektedir.

Etkinliği organize eden Devajans yetkililerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda;

Projenin amacı: 4  – 15 yaş arası tüm çocuklarımız bu etkinliğin esas katılımcıları olacaktır.  Küçük yaşlarda alınan eğitim ve sosyal bilinç tüm yaşantımız boyunca devam etmektedir. Bugünün minikleri, geleceğimizin yetişkinleri olacak ve kendi birikimlerini gelecek nesillere aktaracaktır. Yüzyıllardır İzmir kenti ve bireyleri deniz ile iç içe geçmiş bir hayata sahiptir ve şehrimiz bir “Deniz Kenti” olarak bilinmektedir. Şehrimizin kültürel, sosyal ve ticari dinamikleri önemli ölçüde deniz ile ilişkilidir. Mutfak kültürümüz, sosyal hayatımız ve kent ticareti deniz ile orantılı olarak gelişmekte ve şehri ayakta tutmaktadır. “Minik Denizciler Şenliği” gelecekte bu şehri ve ülkeyi yönetecek gençlerin sosyal sorumluluklarını ve denizin hayatımız üzerinde ki göz ardı edilemeyecek önemini anlaması ve kendinden sonra gelecek kuşaklara aktarması için düzenlenecektir.

lk gerçekleştirildiği yıl, kamuoyundan olumlu geri bildirimler toplayan organizasyon, denizcilik sektörünün yöneticilerinin, ilgili fakülte akademisyenleri ve öğrencilerinin, ilgili denizcilik Anadolu liseleri öğretmenleri ve öğrencilerinin, sivil toplum kuruluşları ve su sporları kulüplerinin katkı ve katılımları ile amacına uygun olarak gerçekleştirilmiştir. “Minik Denizciler Şenliği” gelecekte bu şehri ve ülkeyi yönetecek gençlerin sosyal sorumluluklarını ve denizin hayatımız üzerinde ki göz ardı edilemeyecek önemini anlaması ve kendinden sonra gelecek kuşaklara aktarması için düzenlenecektir.

         27 Nisan 2012 Cuma günü gerçekleştirilecek olan açık hava organizasyonumuzda, ziyaretçilerimize balık ve deniz ürünleri sunulacak, sivil toplum kuruluşları,  su sporları kulüpleri, ilgili fakülteler, liseler ve kurumlar tanıtım stantlarında bilgilerini paylaşacaklar. Minik denizcilerimiz için dev ekranda deniz temizliği ile ilgili çizgi filmler gösterilecek, çocuk tiyatrosu sahnelenecektir. Ayrıca gün boyunca animasyon ekibi eşliğinde deniz temalı resim yarışmasına katılacak, animasyon ekibinin deniz temizliğine yönelik kısa parodilerini takip edebilecekler.

ETKİNLİKLER
·         Çocuk Tiyatrosu
·         Kukla gösterisi
·         Çizgi Film Gösterimleri
·         Animasyonlar
·         Yarışmalar
·         Uzaktan kumandalı tekne yarışması
·         Resim yarışması
·         Korsan sandık yarışması
·         Etkinlik Alanı Deniz Temalı Resim Sergisi
·         Söyleşiler
·         Atölye Çalışmaları
·         Gemici düğümleri atma eğitimi
·         Gemi maketi atölye çalışması
·         Tişört tasarlama
·         Oyunlar
·         Hediyeler
                                                    

Yorumlar

bunlar da ilginizi çekebilir

en çok bakılan tarifler

evde kestane şekeri nasıl yapılır ?

ekmek

üsküp köftesi

Terbiyeli ayak-paça çorbası tarifi

çalkama tarifi

kolay kestane şekeri tarifi

mayasız, yumurtasız ve kabartıcısız poğaça tarifi

fava